FREE MAGAZINES

 for the Troops!

  Serving Southern California & Beyond!  

Home | Feedback | Join SDORC | Search | Back Issues

 

    The Dirt Diggers Motorcycle Club along with the City of Taft, Mayor Ray Hatch, City Manager Becky Napier, and the Taft Chamber of Commerce put on an outstanding second annual City of Taft Grand Prix event!
    Just getting to the Taft location is an interesting experience in itself. Driving through the citrus groves on State Route 166, just southwest of Bakersfield, kind of makes one think of the old days. Then, as you pass all the active oil wells on Route 33, while driving towards Taft, it’s kinda like your passin’ through Texas or somethin’! And that’s one of the things that makes racing all the more fun!
The first race of the weekend was the 8:00 a m Unclassified with a total of 290 riders! Wow! That’s a lot of race gas! One of the most exciting races to see on Saturday was the $3000 Pro Team Race, slated to be the last race of the day when the track can be the roughest and the riders can get the most punishment. Out of the 45 teams that entered, it was the KTM/FMF/Answer backed team of Kurt Caselli and Joey Lanza holding the lead after lap one. By the end of the second lap however, it was the Montclair Yamaha team of Ty Davis and Nathan Woods taking over the top spot putting Caselli and Lanza back to second. The Team Green/Fly/FMF/Goat/GPR team of Bobby Bonds and Shane Esposito had moved into third. At the end of the 1.5 hour race, it was the team of Ty Davis and Nathan Woods taking the checkers first followed by Bobby Bonds and Shane Esposito, then the team of Kurt Caselli and Joey Lanza, Team American Honda Johnny Campbell and Steve Hengeveld, Team GPR/MSR/Sidi/Goat/Callaway Mark Tilley and Tod Sciacqua completing the top five positions respectively. According to Kurt Caselli of the KTM team, the six mile course was still fun to ride for being the last race of the day. Thanks to the efforts of the Dirt Diggers track crew for managing the course in the best way possible!
    The weekend wouldn’t be possible without the support of the following sponsors: GPR, Pro Circuit, California Casuals, Fast Co., Torco, Event Photos, Hangtime Motorcycles, KTM of Mojave, Malcolm Smith Motorsports, Z- Racing, Photos By Grumpy, BPR, Kern KTM/Husaberg, Team Thousand Oaks Racing, Pomona Valley Kawasaki, Taft Petroleum Club, Quinn Rentals, Brento’s Cycle Center, Bakersfield Yamaha, W A Thomson Distributors, Layton Melton Productions, Taft Firefighters, and Vinnie Mandzak for covering all the racing action from the announcer’s tower!
A big thanks to all the members of the other Big 6 Grand Prix clubs who came out to help and to the scorekeepers for giving 100 %! Check out more Big 6 Grand Prix info at www.district37ama.org.

RACE 1 - Unclassified
Exp 1. Joshua Grant, U180P, Hon 2. Ty Davis, U246P, Yam 3. Tod Sciacqua, U47P, Hon 4. Nathan Woods, U275P, Yam 5. Steve Hengeveld, U56P, Hon 6. Ty Renshaw, U84P, Yam 7. Nichols Burson, U120P, Hon 8. Bob Roberts, U103P, Yam 9. Jon Ortner, U253P, Hon 10. Kyle Jones, U150P, Hon 11. Beau Baron, U249P, Suz 12. Ryan Abbatoye, U160P, Kaw 13. Kyle Griffith, U110P, Hon 14. Larry Gross, U22P, Yam 15. Fred Hatch, U75P, Hus 16. Trafton Chandler, U295P, Yam 17. Craig Wesner, U233P, Kaw 18. Quinn Cody, U202P, Hon 19. Brent Harden, U210P, KTM 20. Rick O’Donnell, U37P, Hon 21. Brad Goolsby, U57P, Yam 22. Zak Crabb, U208P, Suz 23. Darrell Melton, U270P, Yam 24. Darin Layton, U277P, Yam 25. Ronnie Smith, U279P, Hon 26. Shane Tolley, U68P 27. Brian Campbell, U51P, KTM 28. Dusty Lunde, U261P, Yam 29. Lance White, U82P, Hon 30. Ben Ramsaran, U264P, Yam 31. Willy Simons, U145P, Yam 32. John Langhammer, U167P, Yam 33. Michael Price, U156P, Yam 34. Ryan McIntyre, U265P, Kaw 35. David Rees, U258P, KTM 36. Kirt Cothran, U79P, Yam 37. Morgan Crawford, U165P, Kaw 38. Mathew Henderson, U43P, Kaw 39. Brian Killian, U173P, Hon 40. Mark Tilley, U262P, Hon 41. Doug Heil, U223P, Hon 42. Jerry Black, U59P, Hon 43. Nick Sweany, U115P, Yam 44. Mark Mulliner, U231P, KTM 45. J.D. Bramlet, U129P, Yam 46. Lee Bacon, U248P, Yam 47. Chris Stankis, U182P, Yam 48. Justin Weeks, U188P, Yam 49. Steve Bebeck, U80P, Hon 50. Robbie Goolsby, U58P, Yam 51. Mike Lackey, U134P, Yam 52. Mike Berry, U116P, KTM 53, Brad Price, U157P, Yam 54. Greg Bender, U100P, Yam 55. Jim McGrath, U78P, KTM 56. Kendall Norfman, U201P, Hon 57. Jerry Evans, U132P, Hon 58. Dave Bender, U40P, Hon 59. Pete Bender, U26P, Hon 60. Michael Bunyea, U256P, Suz 61. Tyler Smith, U166P, KTM 62. Tom Herring, U241P, KTM 63. Bill Cotton, U263P, KTM 64. Beau Hayden, U222P, Hon 65. Kirt Campbell, U63P, KTM 66. Sean Bradley, U124P, Gas 67. Kurt Caselli, U214P, KTM 68. Bobby Bonds, U152P, Kaw 69. Jason Trubey, J74P, Yam 70. Joey Lanza, U259P, KTM 71. Tony Toste, U272P, Yam 72. Jacob Bonnett, U217P, Yam 73. George Jackman, U226P, Yam 74. Randy DiFrancesco, U159P, Yam 75. Gary Riekki, U227P, Hon 76. Ron Shipe, U123P, Yam 77. George Thompson, U285P, Suz 78. STeve Kopy, U308P, Hon 79. Shane Esposito, U297P, Kaw 80. Chris Berry, U61P, Yam 81. Travis Kinney, U216P, KTM 82. William Kent, U69P, Hon 83. Chad Dodson, U137P, Hon 84. Jake Stubblefield, U228P, Yam 85. Adam Vaughn, U286P, Kaw 86. Chad McClellan, U27P, Yam 87. Brian Stevens, U170P, Yam 88. Mike Hastings, U90P, KTM 89. Beau Briggs, U289P, KTM 90. Kameron Burger, U236P, Suz 91. Mike Vaughn, U121P, Yam 92. DeWayne Wilson, U218P, Hon 93. Charlie Inman, U65P, KTM 94. Keith Jones, U60P, Gas 95. Travis Livingston, U273P, KTM 96. Larry Thompson, U147P, Suz 97. Brian Mussetter, U254P, KTM 98. Johnny Campbell, U36P, Hon 99. D.J. McGhee, U242P, KTM 100. Anthony Smetona, U45P, Hon 101. Bryce Hayes, U118P 102. Scott Ferko, U81P, Hon 103. Austin Frye, U126P, Yam 104. Kyle Melton, U194P, Hon 105. Brian Wofford, U83P, Yam 106. Mathew Borrecco, U133P, Kaw 107. Matt Sales, U64P, Kaw 108. Michael Bauer, U225P, Suz 109. Ron Verbeer, U244P, Kaw 110. Jeff Trulove, U247P, Yam 111. Dylan Lane, U144P, KTM 112. Tom Wolf, U245P, Kaw 113. Cory Evenson, U268P, KTM 114. Rick Daniel, U67P, KTM 115. Scott Watson, U304P, Yam 116. Jon Johnson, U94P, KTM 117. Eric Smith, U232P, Kaw 118. Eddie Hall, U88P, Hon 119. Nick Ward, U122P, Suz 120. Bruce Evenson, U267P, KTM 121. Andrew Herring, U238P, Yam 122. Mike Murphy, U176P, KTM 123. Luke Dodson, U224P, Suz 124. Mark Slater, U55P, Hon 125. Greg Gary, U274P, Suz 126. Clay Miller, U193P, Hon 127. Ryan Orr, U271P, Hon 128. Doyle McNatt, U269P, Hon 129. Robert Hale, U200P, Yam 130. Dana Henke, U229P, KTM 131. Ken Hayden, U235P, KTM 132. Hershel Moody, U71P, Yam 133. Alan Ogden, U148P, Yam 134. Dave Ogden, U149P, KTM 135. Allan Scott Jackson, U205P, Yam 136. Robert Springer, U198P, Yam 137. Cole Townsend, U114P, Hon 138. Lee Fulmer, U237P, Yam 139, Evan Rigg, U292P, Hon 140. Rob Cox, U135P, Yam 141. Justin Lewis, U234P, Kaw 142. Jeremiah Watson, U105P, Suz 143. Larry Wise, U203P 144. Buddy Bosh, U46P, KTM 145. Bryan Sellman, U283P, Yam 146. Matt Melton, U107P, Yam 147. Ryan Hauser, U303P, Hon 148. Doug Forsyth, U25P, KTM 149. Josh Jackson, U230P 150. Jeff Maginn, U299P, Kaw 151. Chris Dvoracek, U307P, Hon 152. Christopher David, U252P, Yam 153. Rod Peyron, U185P, KTM 154 Josh Moore, U301P, Hon 155. David Rogers, U108P, Hon 156. Jason Nye, U287P, Yam 157. David Myers, U29P, Yam 158. Mike Cardillo, U130P, KTM 159. Zen Todd, U288P, Hon 160. William Chapman, U28P, Yam 161. Matthew Sears, U128P, Kaw 162. Robbie Thompson, U310P, Hon 163. Tyler Beath, U184P, Hon 164. Jeff Morrison, U251P, Suz 165. John Audiss, U139P, Hon 166. Dominick McCormick, U102P, Kaw 167. Jerry Grabow, U38P, KTM 168. Jim Smetona, U199P, Yam 169. Jack Gilliam, U54P, Hon 170. Tim Moore, U146P, KTM 171. Josh Possell, U213P, Hon 172. Brian Bumgarner, U183P, Hon 173. Kyle Graham, U191P, Kaw 174. Peter Grote, U151P, Hon 175. Randy Tapparo, U219P, Hon 176. Brad Hallford, U177P, Hon 177. Steve Grangetto, U195P, Hon 178. Brian Chatterton, U142P, Yam 179. Danny Olsen, U109P, Yam 180. Charles Gilbert, U85P, KTM 181. Jeremy Ferro, U169P, Hon 182. Steve Thompson, U95P, Hon 183. Larry Kleinschmidt, U127P, Yam 184. J.D. Lavancil, U204P, Suz 185. Steven Smotherman, U32P, Yam 186. Mathew Polm, U189P, Kaw 187. Jamie Lanza, U50P, Kaw 188. Michael Kolerich, U192P, KTM 189. Richard Chandler III, U48P, Yam 190. Greg Doyle, U39P, Hon 191. Rick Kanatzar, U91P, KTM 192. Mark Rose, U125P, Hon 193. Mike Maginn, U300P, Hon 194. Jonathon Lanza, U243P, KTM 195. Nick Montoya, U212P, Yam 196. Mike Turner, U136P, Suz 197. Nicklaus Ortlieb, U161P, KTM 198. John Cox, U221P, Yam 199. Jack Garland, U21P, Hon 200. James Bina, U104P, Hon Dwayne Kitchen, U154P, Yam 202. Ertic Medrano, U179P, Suz 203. John Hale, U196P, Yam 104. Jon Whitcomb, U86P, Yam 205. Michael Hastings Jr., U89P, Yam 206. Blake Horton, U163P, Yam 207. Kelly Postel, U66P, Hon 208. Paul McKinney, U92P, KTM 209. Jim Masters, U131P, Yam 210. Les Oldenbrook, U30P, KTM 211. Gary Jansen, U207P, Yam 212. Al Guzman, U52P, Kaw 213. Harold Klaus, U53P, Hus 214. Tim Morgan, U296P, Kaw 215. Brandon King, U112P, Yam 216 Thomas Oelke, U206P, Yam 217. Jeff Query, U197P, Yam 218. Brent Turell, U155P, Yam 219. Larry Tedesco, U34P, Yam 220. Kyle Ankney, U294P, Hon 221. Jeffery Prince, U257P, Kaw 222. Eric Siraton, U158P, Hon 223. Ron Bailey, U239P, Yam 224. Cody Stauffer, U305P, Yam 225. Bob Stuart, U117P, KTM 226. Herman Venegas, U293P, Kaw 227. Roger VanMatre, U215P, Kaw 228. Brian Jessop, U211P, Yam 229. Wayne Rutledge, U44P, Hon 230. Mike Brown, U49P, Yam 231. Joey Johnson, U140P, Kaw 232. Anna Segale, U284P, Yam 233. Jeremy Brown, U276P, Suz 234. Dan Hampson, U290P, Yam 235. Lance Horton, U162P, Yam 236. Ron Karanasos, U87P, KTM 237. Shane Hampson, U298P, Hon 238. Larry Killian, U175P, Hon 239. Kyle King, U98P, Yam 240. Ronn Mittermeier, U190P, Hon 241. Keith Mittermeier, U187P, Hon 242. Ryan Tarter, U278P, Hon 243. Mike King, 396P, Yam 244. Riley Scott, U171P, Hon 245. Rick Mangarin, U172P, Yam 246. Jim Burke, U106P, Hon 247. Justin Gahret, U309P, Kaw 248. Ken Feulner, U23P, Hon

RACE 2 Quads/Side
TOP TEN 1. Jarrod McClanahan 2. Tony Bienert 3. Jeremy Schell 4. Pete Garcia 5. Tim Gillespie 5. Dan Harris 6. Nick Nelson 7. Derek Lanier 8. David Miller 9. Eric Putter 10. Gregory Rowe
Quad Exp 1. Jarrod McClanahan, T14, Hon 2. Jeremy Schell, T10, Kaw 3. Dan Harris, T7, Yam 4. Nick Nelson, T55 5. Logan Holladay, T26, Hon 6. Aaron Wolfe, T91, Yam 7. Wayne Matlock, T53, Suz Quads Int 1. Derek Lanier, T4, Bom 2. Eric Putter, T64, Hon 3. Jon Bergman, T6, Hon 4. Jeremiah Kelley, T13, Yam 5. Gary Vonrueden, T5, Bom 6. Phil Leonard, T54, Yam 7. Shaun Kuriyama, T22, Hon Quads Nov 1. Bryan Nipper, T28, Suz 2. Josh Jelleschitz, T51, Suz 3. Moses Perez, T52, Suz 4. Robert James, T56, Yam 5. Tom Bergman, T11, Yam 6. Alison Hinton, T12, Hon 7. Mike Ferrin, T57, Hon 8. Robin Fawcett, T62, Hon 9. Joe Kohler, T48, Yam 10. James Walsh, T47, Yam 11. Melissa Mayo, T49, Yam Quads 30+ Exp 1. Tony Bienert, Y1, Hon 2. Pete Garcia Y62 3. Tim Gillespie, Y42, Kaw 4. Scott Melville, Y4, Hon 5. Lee Ramont, Y2, Hon 6. Phillip Dampier, Y33, Yam 7. Jennifer Epling, Y6, Hon 8. Cain Smead, Y38, Yam Quads 30+ Int 1. David Miller, Y8, Yam 2. Todd Johnson, Y10, Hon 3. Vallen Harris, Y5, Hon 4. James Livoni, Y9, Yam 5. Patty Moore, Y7, Hon 6. Shan Elias, Y37, Yam 7. Jann Banales, Y11, Hon Quads 30+ Nov 1. Gregory Rowe, Y41, Hon 2. Brian Jameson, Y27, Yam 3. Brett Bailey, Y18, Hon 4. David Ahrens, Y26, Yam 5. Patrick Coday, Y39 6. Robert Rubin, Y45, Yam 7. Michael Davis, Y13, Hon 8. Gary James, Y46, Hon 9. Dennis Perreavet, Y40, Hon 10. William Johansen, Y34, Hon 11. Heather Gongora, Y16, Yam 12. Joey Cinquemani, Y44, Pre Sidecar Exp 1. Victor Palfreyman, Perry Melillo, Z3

RACE 3 40/50/60 Women
TOP TEN 1. Jamie Lanza 2. Kelly Yancey 3. Brian Stevens 4. Tim Moore 5. Anna Segale 6. Larry Thompson 7. Bob Briggs 8. Keith Mittermeier 9. Marty Desbrow 10. Kevin Beakes
Mini Exp 1. Jamie Lanza, L1, Kaw 2. Kevin Beakes, L228P, Kaw 3. Richard Chandler III, L98, Yam 4. Cameron Kearney, L229P, Yam Mini Int 1. Chris Bell, L226P, Yam Mini Nov 1. Kruz Griffith, L15, Hon 2. Brian Nelson, L5, Suz 3. Austin Harmon, L70, Kaw 4. Michael Welte, L58, Yam 5. Justin Forsyth, L67, Hon 6. Scott Winslow, L81, Kaw 7. Blake Chassie, L247, Kaw 8. Chris Stankis, L38, Yam Mini Beg 1. Kenny Arimoto Jr., L31, Yam 2. Dean Pierce, L41, Hon 3. Keenen Zamora, L65, Hon 4. Luke Beere, L227P, Hon 5. Dylan Fox, L80, Suz 6. Kyle King, L33, Yam 7. Allen Hickernell, L55, Kaw 8. Stephen Howard, L36, Kaw 9. James Alba, L66, Hon 10. Kevin Rayburn, L43, Yam 11. Jeremy Doerksen, L69, Yam 12. Dylan Niblett, L71, Kaw 13. Justin Gahret, L79, Hon 14. Riley Scott, L75P, Hon 15. Johnathon Binkley, L77, Hon 16. Brian Stevens, L73, Yam 17. Jordan Hagar, L72, Suz 18. Alax Jones, L57, Yam 19. Kyle Ramirez, L82, Yam 20. Steve Sweddon, L230P, Yam Wom Exp 1. Kelly Yancey, W5, KTM 2. Anna Segale, W1, Yam 3. Amie Mann, W4, Kaw 4. Vanessa Crawford, W2, KTM 5. Amy Hasten, W3, Yam 6. Sarah Schilke, W102P, Yam Wom Int 1. Tricia Lane, W13, Hon 2. Kendra Hoover, W8, Yam 3. Stacy Doerksen, W7, Suz Wom Nov 1. Kassandra Kehoe, W17, Hon 2. Faye Campbell, W16, Hon 3. Sheryl Condon, W36, Yam 4. Kandice Kirkmeyer, W100P, Yam 5. Dawna Oelke, W34, Suz 6. Margaret Smith, W12, Hon 7. Janice Kitchen, W33, Yam 8. Annalisa Groce, W21, Hon 9. Brenda McDaniel, W40, Yam 40+ Open Nov 1. Brian Stevens, S230, Yam 2. Tim Moore, S127, KTM 3. Bob Briggs, S56, Hon 4. Keith Mittermeier, S234, Hon 5. J.D. Lavancil, S19, Suz 6. Brian Wofford, S12, Yam 7. Ronald Jones, S108, Hon 8. Mike Cardillo, S37, KTM 9. Tom Herring, S237, KTM 10. Scott Goff, S204, KTM 11. Allan Scott Jackson, S60, Yam 12. Michael Ragan, S201, KTM 13. Mark Slater, S18, Hon 14. Kevin Clarkson, S220, KTM 15. Charlie Inman, S131, Yam 16. Randy Snodgrass, S64, Suz 17. Mike Arbogast, S93, Hon 18. Jim Smetona, S88, Yam 19. Jim Masters, S243, Hon 20. John Morgan, S233, Hon 21. Mark Smith, S358P, KTM 22. Jack Gilliam, S76, Hon 23. Robert Ott, S48, Hon 24. Tom Brooks, S226, Suz 25. Ted Smith, S89, KTM 26. Don Glendenina, S112, Hon 27. Rick Levine, S63, Yam 28. Kirk Smith, S357P, KTM 29. Perry Hause, S361P, Hon 30. Andrew Marshall, S49, Yam 31. Rick Kanatzar, S407, KTM 32. Jon Johnson, S116, KTM 33. Steve Yamaichi, S150, KTM 34. Kevin Cave, S353P, Suz 35. Bill Gillan, S70, Yam 36. Mark Everett, S351P, Hon 37. Tom Kirkmeyer, S355P, Kaw 38. Dan Pineau, S352P, Hon 39. Brian Tolson, S213, Hon 40. Tim Whisnant, S179, KTM 41. James Howard, S119, KTM 42. JC Eckert, S360P, Hon 43. Ron Karanasos, S145, KTM 44. Micheal Kolerich, S120, KTM 45. Michael Scheppmann, S210, Yam 46. Lou Ornelas, S354P, KTM 47. James Mooney, S129, Hon 48. Vince Gongora, S75, Hon 49. Curt Nicolitz, S240, Hon 50. Daniel Barnett, S277, Hon 40+ Open Beg 1. Rick Oldham, S143, KTM 2. Keith Speir, S241, KTM 3. Ed Anderson, S153, Yam 4. Jim Burke, S224, Hon 5. Gregg Doyle, S205, Hon 6. Keith Martin, S202, KTM 7. Roy Dayton, S363P, Yam 8. George Zamora, S111, Suz 9. Craig Anderson, S229, KTM 10. Rick Mangarin, S231, Yam 11. Kyle Rice, S134, KTM 12. Mike Davis, S187, Yam 13. Gerald Goodwin, S266, KTM 14. Jim Scott, S232, Kaw 15. Gary Jansen, S235, Yam 16. Benny Simons, S223, Yam 17. Tim Champness, S225, Yam 18. Scott Davis, S359P, KTM 19. Joseph Owens, S362P, Hon 40+ 250 Nov 1. Larry Thompson, H102, Suz 2. Marty Desbrow, H96, Hon 3. Ed Patterson, H35, Hon 4. Lance Horton, H20, Yam 5. Charles Gilbert, H76, KTM 6. Garrett Gesselman, H303P, Yam 7. Michael Bauer, H18, Suz 8. Doug Forsyth, H24, KTM 9. Dominick McCormick, H72, Kaw 10. Victor Lyles, H27, Yam 11. Dan Hampson, H48, Yam 12. Keith Kubachka, H29, Kaw 13. Ernie Balderrama, H34, Yam 14. Scott Grodewald, H66, Yam 15. Brian Jessop, H112, Yam 16. Mike Bossard, H87, Hon 17. Randy Tapparo, H106, Hon 18. Mark Burnett, H78 19. Brian Sweany, H58, Yam 20. Lonnie Stefan, H36, Yam 21. Larry Tedesco, H93, Hon 22. Jeff Query, H301P, Yam 23. Brad Whitt, H304P, Suz 40+ 250 Beg 1. Randy DiFrancesco, H104, Yam 2. Don Wysel, H71, Yam 3. Guy Rodges, H105, Yam 4. Hershel Moody, H94, Yam 5. Chris Porrett, H108, Hon 6. Mark Pishinsky, H100, KTM 7. Ken Ridgeway, H83, Kaw 8. Jon King, H97, Yam 9. Don King, H99, Yam 10. Richard Taylor, H110, Kaw 11. Jeff Anderson, H300P, ATK 12. Lee Davidson, H82, KTM 13. Jay Katz, H107, Yam 14. Bob McCue, H90, Kaw 15. Gary Rogers, H88, Hon 50+ Open Nov 1. Vinnie Mandzak, M9, Hus 2. Frank Ahlvers, M40, KTM 3. Bob Stuart, M34, KTM 4. Robert Ponce, M36, Hus 5. Tom Votava, M17, Yam 6. Michael O’Rourke, M38, KTM 7. Eric Wachter, M45, Hon 50+ 250 Nov 1. William “Bozo” Cook, J33, Yam 2. Bob Mars, J250P, Yam 3. Pete Kolbet, J15, Yam 4. John McElhenney, J9, Hon 5. Harold Klaus, J11, Hus 60+ Exp 1. Dennis Tooman, R1, Yam 2. Terry Nichols, R22, Yam 3. Norm Gaiger, R3, Hon 4. Al Guzman, R6, Kaw 5. Paul Leos, R2, Hon 6. David Kersting, R204P, Yam 7. Don Voyer, R4, KTM 8. Robert Torgerson, R206P, Hus 9. Jerry Bailey, R10, Kaw 10. R. Christensen, R15, KTM 11. Lyle Taylor, R205P, Hon 12. Larry Robidoux, R202P 13. Willie Eveland, R5, KTM 14. Tom Edmonds, R200P, Hon 15. Corky Ball, R203P, Yam 16. Bill Richardson, R8, Yam 17. Bruce Leonard, R7, ATK 18. Robert Alexander, R21

RACE 4 40+/50+ Int/Ex
TOP TEN: 1. Jon Ortner 2. Rick Daniel 3. Willy Simons 4. John Langhammer 5. Fred Hatch 6. Andy Segale 7. Larry Gross 8. Jim McGrath 9. John Braasch 10. Lee Bacon
40+ Open Exp 1. Jon Ortner, S238, Hon 2. Rick Daniel, S16, KTM 3. Fred Hatch, S30, Yam 4. Andey Segale, S239, Hon 5. Jim McGrath, S3, KTM 6. John Braasch, S227, Kaw 7. Lee Bacon, S2, Yam 8. Doyle McNatt, S17, Kaw 9. Glenn Page, S6, Hon 10. Doug Heil, S236, Hon 11. Ken Hayden, S84, KTM 12. John Kearney, S353P, Yam 13. Rudy Abele, S29, Kaw 40+ Open Int 1. D.J. McGhee, S10, KTM 2. PEte BEnder, S7, Hon 3. Brian Campbell, S35, KTM 4. Greg Hauser, S14, Hon 5. Mark Mulliner, S27, KTM 6. Greg Bender, S219, Yam 7. Shane Tolley, S212 8. Brent Needham, S106, KTM 9. Steve Grangetto, S11, Hon 10. Eddie Hall, S15, Hon 11. Joe Osteen, S34, Hon 12. Scott Ferko, S67, Hon 13. Rodney Foster, S242, KTM 14. Mike King, S25, Yam 15. Jeff Barber, S354P, Hon 16. Will Lighthart, S23, KTM 17. Ron Bailey, S352P, Yam 18. Ron Nipper, S39, KTM 19. Jerry Grabow, S247 20. Mark Rose, S222, Hon 21. Ed-Dog Epling, S52, ATK 40+ 250 Exp 1. Willy Simons, H2, Yam 2. John Langhammer, H1, Yam 3. Larry Gross, H3, Yam 4. Bam Simons, H26, Yam 5. Michael Price, H11, Yam 6. George Jackman, H111, Yam 7. Jon Whitcomb, H32, Yam 8. Jodie Partain, H17, KTM 9. Nick Collin, H301P 10. Mike Hastings, H15, KTM 11. Steven Smotherman, H300P, Yam 12. Steve Dilon, H304P, Kaw 40+ 250 Int 1. George Thompson, H37, Suz 2. Dave Bender, H9, Hon 3. Albert Balderrama, H12, Hon 4. Johnny Alexander, H98, Hon 5. Paul McKinney, H16, KTM 6. Paul Ipert, H413, Yam 7. William Lutes, H33, Hon 8. Mike Maginn, H113, Hon 9. David Myers, H21, Yam 10. Randy Winslow, H81, Hon 11. Ed Crawford, H302P, Kaw 12. Bruce Evenson, H56, KTM 13. Jamie Gravese, H61, Yam 50+ Open Exp 1. Buddy Bosh, M1, KTM 2. Jim Sandefer, M46, Yam 3. David Rogers, M33, Hon 4. Jack Garland, M10, Hon 5. Micheal Yelton, M151P, KTM 6. Don Doerksen, M4, KTM 7. Don Huddleston, M3, Yam 8. Gary Barber, M152P, Hus 9. Jerry Bailey, M12, Kaw 50+ Open Int 1. Steve Bebeck, M37, Hon 2. Fred Wachter, M43, Hon 3. Wayne Rutledge, M24, Hon 4. Les Oldenbrook, M8, KTM 5. Michael Mills, M150P, Yam 50+ 250 Exp 1. Terry Davis, J44, Yam 2. Larry Kleinschmidt, J1, Yam 3. Keith Jones, J2, Gas 4. Steve Argubright, J34, Kaw 5. Steve Thompson, J250P, Yam 6. Mike Brown, J6, Yam 7. Roger Van Matre, J10, Gas 50+ 250 Int 1. Randy Banales, J30, KTM 2. Jimmy Smith, J94, Kaw

RACE 5 - TEAM
1. Ty Davis, Nathan Woods, B13P, Yam 2. Bobby Bonds, Shane Esposito, B12P, Kaw 3. Kurt Caselli, Joey Lanza, B20P, KTM 4. Johnny Campbell, Steve Hengeveld, B27P, Hon 5. Mark Tilley, Tod Sciacqua, B24P, Hon 6. Nicholas Burson, Ryan Abbatoye, B5P, Hon 7. Quinn Cody, Kendall Norman, B14P, Hon 8. Ryan McIntyre, Trafton Chander, B17P, Yam 9. Brent Harden, David Rees, B40P, KTM 10. Morgan Crawford, Bob Roberts, B31P, KTM 11. Greg Gary, Ryan Orr, B29P, Suz 12. Andrew Puckett, Bryan Watson, B33P, Yam 13. Ben Ramsaran, Josh Thompson, B41P, Yam 14. Michael Bunyea, Tony Toste, B11P, Yam 15. Christopher Blais, Beau Hayden, B32P, Hon 16. Mick Elsberry, Gary Riekki, B2P, Yam 17. Ty Renshaw, Brad Daugherty, B38P, Hon 18. Craig Wesner, Beau Baron, B28P, Kaw 19. Kyle Jones, Steve Kopy, B34P, Hon 20. Kris Nelson, Brad Goolsby, B39P, Yam 21. Mathew Henderson, Travis Livingston, B25P, Kaw 22. Darin Layton, Darrell Melton, B15P, Yam 23. Joshua Grant, Kyle Griffith, B8P, Hon 24. David Lucas, Clint Bottom, B6P, Yam 25. Lance White, Dusty Lunde, B19P, Hon 26. Craig Hunter, Dave Ondas, B37P, Hus 27. Robbie Goolsby, Mason Partain, B42P, Yam 28. Jerry Evans, Brent Ortlieb, B9P, Hon 29. Jake Sutbblefield, Zak Crabb, B18P 30. Matt Sales, Eric Smith, B22P, Kaw 31. Kyle Melton, Matt Melton, Yam 32. Bryan Sellman, J.D. Bramlet, B3P, Yam 33. Chisholm Twisselman, Kyle Miller, B26P, Hon 34. Pete Bender, Greg Bender, B35P 35. Daniel Newkirk, Mike Turner, B23P, Yam 36. Jeff Dillon, Steve Dillon, B45P, Kaw 37. Bryce Hayes, Scott Hedlund, B21P, Yam 38. Brian Mitchell, Mike French, B16P, Hon 39. Dewayne Wilson, Jacob Bonnett, B36P, Yam 40. Amie Mann, Anna Segale, B44P, Yam 41. Anthony Crabb, Thomas Oelke, B10P, Yam 42. Craig Matterson, Chuck Voliva, B4P, KTM

RACE 6 - KIDS
60cc-80cc Exp 1. Garrett Forsyth, K1P 2. Jake O’Donnell, K2P, Kaw 3. Tanner Simons, K3P, KTM 4. David Howard, K4P, Suz 5. Kyle Trubey, K5P, Yam 6. Kale McKinney, K6P 7. Dalton Thornsberry, K7P, Hon 8. Ashtyn Robidoux, K8P, Yam 9. Kevin Bailey, K9P, Kaw 10. Danielle Dayton, K10P, Yam 11. Dallen Myers, K11P, Yam 12. Hunter Self, K14P, Hon 13. Andrew Schuurs, K15P, Kaw 14. Tanner Kitchen, K16P, Hon 15. Randell Wallingford, K17P, Kaw 16. Travis Durfee, K18P, Kaw 17. Riley Meisch, K19P, Hon 18. Tim Morgan Jr., K20P, Kaw 19. Michael Warden, K21P, Kaw 20. Nicholas Hickernell, K22P, Kaw 21. Ryan Howell, K23P, Kaw 22. Cody Moss, K24P, Kaw 23. Ryan Hosty, K25P, Kaw 24. Dylan Venegas, K26P, Kaw 25. Will Pishinsky, K27P, Yam 26. Alexa Montoya, K28P, KTM 27. Anthony Benton, K29P, Kaw 28. Nicolas Garvin, K30P, Kaw 29. Kyle Possell, K31P, Yam 30. Jacob Hummel, K33P, Kaw 31. Dwight Mittermeier, K35P, Hon 32. Cody Norman, K44P, Hon 33. Cole Adamo, K159P, Yam 34, Kyle Jameson, K160P, Hon 35. Zachary Jameson, K161P, Kaw 36. Seaver Rubadeau, K162P, Kaw 37. Jessica Barlow, K163P, Kaw 38. Shoshana Paul, K164P, Yam 39. Tyler Valenzuela, K165P, Kaw 40. Wyatt Pishinsky, K166P, Hon 41. Matthew Evans, K167P, Kaw 42. Trevor Beere, K168P, Hon 43. Robert Hale, K169P, Yam 44. Nicole Madsen, K170P, Yam 45. Lonnie Mobley, K171P, Kaw 46. Dominik Maunz, K172P, Suz 47. Brycen Hallford, K173P, Kaw 48. Taylor Bumgarner, K174P, Kaw 49. Carter Needham, K175P, KTM 50. Sean Thompson, K176P, Suz 51. Camren Teel, K177P, Kaw 52. Forrest Kerr, K178P, Yam 53. John Ahrens, K179P, KTM 54. Cody Green, K180P, KTM 55. Timothy Roe, K181P, Kaw 56. Ryan Hayes, K182P, Kaw 57. Randy Galitz, K184P, Yam 58. Jeff Wittans, K185P 59. Morgan Burger, K186P, Suz

RACE 7 - PEE WEE
Pee Wee 50cc Exp 1. Justin Doerksen, E1P, Hon 2. Kord McKinney, E2P, Yam 3. Makenzie Thornberry, E3P, Hon 4. Dylan Bland, E4P, Lem 5. Chanler Shepherd, E5P, Yam 6. Ian Champness, E6P, Yam 7. Chioe Atchison, E7P, Suz 8. Kayla Dodson, E8P, Pre 9. Willy Simons Jr., E9P, Yam 10. Preston Campbell, E10P, Hon 11. Colt Niblett, E11P, KTM 12. Ian Marshall, E12P, KTM 13. Steven Williams, E13P, Yam 14. Olivia Ortlieh, E14P, KTM 15. Jacob Bumgarner, E16P, KTM 16. Kenneth Owens, E17P, Suz 17. Kade Santiago, E18P, KTM 18. Jayce Thoming, E19P, KTM 19. Cameron Anderson, E20P, KTM 20. Jayce Elsberry, E21P, KTM 21. Kyle Crabb, E22P, KTM 22. Blake Sellman, E23P, Hon 23. Morgan Ragan, E24P, Yam 24. Jaysen Marsh, E25P, Yam 25. SamualDamato, E26P, Yam 26. Wyatt Lyon, E27P, Hon 27. Cole Hengeveld, E28P, Hon 28. Clayton Hengeveld, E29P, Hon 29. Tyler Kitchen, E30P, Hon 30. Bridgett Lunde, E31P, Hon 31. Malorie Chapman, E32P, Suz 32. Trevor Hunter, E33P 33. Austin Monarch, E34P, Yam 34. Josey Burke, E35P, Bom 35. Jase Burke, E36P, Suz 36. Tadden Towery, E37P, Hon 37. Vincent Smetona, E38P, Yam 38. Jacob Clements, E39P, KTM 39. Joe Duncan, E40P, Hon 40. Alexander Parker, E41P, Hon 41. Connor Brown, E42P, Hon

RACE 8 - Unclassified
Expert 1. Steve Hengeveld, Q95P, Hon 2. Beau Baron, Q82P, Suz 3. Brendan Lutes, Q52P, Hon 4. Michael Bunyea, Q83P, Suz 5. Kameron Burger, Q72P, Suz 6. Zack Dodson, Q53P, Kaw 7. Ronnie Smith, Q38P, HOn 8. Chad Dodson, Q22P, Hon 9. Matt Eddy, Q73P, Yam 10. Mason Partain, Q18P, KTM 11. Craig Hunter, Q84P, Hus 12. Jeff Trulove, Q50P, Yam 13. Jason Jernigan, Q51P, Hon 14. Jeff Meek, Q13P, Hon 15. Josh Hagey, Q94P, Hus 16. Justin Lewis, Q67P, Kaw 17. Andy Vandenberg, Q37P, Hon 18. Anthony Smetona, Q4P, Hon 19. Robert Cockrell, Q75P, Suz 20. Ryan Cox, Q89P, KTM 21. Lindsay Wadsworth, Q90P, Yam 22. David Lucas, Q56P, KTM 23. Matt Kearney, Q45P, Yam 24. Randy Duke, Q86P 25. Kyle Melton, Q28P, Hon 26. Dawn Benton, Q76P, Hon 27. Kyle Graham, Q60P, Kaw 28. Norman Rainey, Q62P, Hon 29. Sean Bradley, Q70P, Yam 30. Lester Lehigh, Q77P, Kaw 31. Brett Huntzinger, Q92P, KTM 32. Kyle Griffith, Q20P, Hon 33. Aaron Griffin, Q98P, Kaw 34. Mike Murphy, Q68P, KTM 35. Rhyan Marshall, Q23P, KTM 36. Jeff Vance, Q10P, KTM 37. Christopher Schmidt, Q106P, Hon 38. Ethan Flores, Q109P, Kaw 39. John Copeland, Q41P, Yam 40. Kruz Griffith, Q19P, Hon 41. Mark Anderson, Q40P, Hon 42. Patrick Healy, Q63P, Yam 43. James Donnelly, Q64P, Yam 44. Mike Colsell, Q42P, Yam 45. Eric Sedor, Q47P, Yam 46. John Spar, Q100P, Hon 47. Josh Possell, Q66P, Hon 48. Brian Benton, Q39P, Hon 49. Patrick Coulter, Q85P, KTM 50. Travis Robertson, Q61P, Yam 51. Tyler Jernigan, Q59P, Yam 52. John Montegna, Q69P, KTM 53. Ron Hinds, Q33P 54. Clay Miller, Q71P, Hon 55. Scott Slater, Q7P, Kaw 56. Jason Lighthart, Q104P, KTM 57. Blake Horton, Q24P, Yam 58. Dustin Miller, Q26P, Hon 59. James Mackey, Q88P, Hon 60. Michael Updegraff, Q102P, Yam 61. Chris Holmes, Q9P, Kaw 62. Michael Fox, Q32P, Hon 63. Mike Garvin, Q36P, Hon 64. Justin Forsyth, Q1P, Hon 65. J.D. Lavancil, Q44P, Suz 66. Tyler Beath, Q27P, Hon 67. Robert Henry, Q81P, Yam 68. Michael Birchfield, Q58P, KTM 69. Steve Mendibles, Q31P, Hon 70. Perrin Scrimshire, Q55P, Hon 71. Dylan Fox, Q49P, Suz 72. Shane Scrimshine, Q54P 73. Kane Cook, Q34P, Kaw 74. Johnathon Binkley, Q80P, Hon 75. Scott Mann, Q35P, Yam 76. Dennis Allsworth, Q78P, Hon 77. Brent Binkley, Q79P, Yam 78. Joel Rode, Q108P, Yam 79. Jerry Jetton Jr., Q107P, Suz 80. Joseph Spears, Q57P, Yam 81. Johann Thornton, Q97P, Hon 82. Mathew Henderson, Q96P, Kaw

RACE 9 - Vintage/Classic
TOP TEN 1. Jim McGrath 2. Rick O’Donnell 3. Fred Hatch 4. Max Eddy Jr. 5. Buddy Bosh 6. Jeff Dillon 7. Steve Dillon 8. Rudy Abele 9. Rick Daniel 10. Bill Cotton
Classic Exp 1. Jim McGrath, A2, Hus 2. Rick O’Donnell, A1, Suz 3. Fred Hatch, A7, Hus 4. Max Eddy Jr., A127P, Suz 5. Jeff Dillon, A4, Hon 6. Steve Dillon, A6, Hon 7. Rudy Abele, A5, Mai 8. Rick Daniel, A3, Yam Classic Int 1. Bill Cotton, A43, Hus 2. Kevin Rezende, A125P, Yam 3. Keith Kubachka, A11, Yam 4. Ed-Dog Epling, A37, Hus Classic Nov 1. Dan Allen, A44, Yam 2. James Howard, A14, Mai 3. Mark Everett, A36, Suz 4. Kim Hayes, A42, Yam 5. Matt Killian, A20, Hon 6. Darrell Allen, A12, Yam 6. John McElhenney, A17, Bul 8. Tom McElhenney, A13, Hon 9. Juan Rodriguez, A18, Hon 10. Corky Ball, A126P, Yam Vintage Exp 1. Buddy Bosh, D1, CZ 2. Don Doerksen, D2, Yam 3. Butch Nelson, D3, Yam 4. Ron Cobb, D39, CZ 5. Pee Wee Thomas, D15, Pen 6. Bruce Leonard, D5, Yam 7. Jack Garjian, D4, Hod Vintage Int 1. David Carling, D6, CZ 2. Raymond Wildman, D46, CZ 3. Patrick Cook, D9, Hon 4. Danny Fitzgerald, D47, Hon 5. James Kohls, D33, Tri Vintage Nov 1. Marty Desbrow, D150P, Hus 2. Eric Wachter, D44, CZ 3. Scott Mann, D20, Yam 4. William “Bozo” Cook, D10, Yam 5. Nik Abele, D43 6. Terry Caldwell, D19, Hon 7. James Mooney, D17, Hon 8. Vince Gongora, D13, Suz 9. Harold Klaus, D14, CZ 10. Chet Hilgers, D38, AJS 11. Heather Gongora, D18, Suz 12. Alax Jones, D42, Yam

RACE 10 - 250/4-Stroke/Dual
TOP TEN 1. Nathan Woods 2. Kurt Caselli 3. Johnny Campbell 4. Bobby Bonds 5. Nicholas Burson 6. Brent Harden 7. Steve Hengeveld 8. Ty Renshaw 9. Beau Baron 10. Ryan Abbatoye
4Stk Exp 1. Nathan Woods, F152, Yam 2. Kurt Caselli, F17, KTM 3. Johnny Campbell, F1, Hon 4. Nicholas Burson, F122, Hon 5. Steve Hengeveld, F5, Hon 6. Beau Baron, F146, Suz 7. Jason Trubey, F2, Yam 8. Quinn Cody, F150, Hon 9. Brendan Lutes, F138, Hon 10. Christopher Blais, F3, Hon 11. Bob Roberts, F198, Yam 12. Brian Melsheimer, F308P, Hon 13. Dave Ondas, F300P, Yam 14. Travis Mantins, F315P, Kaw 15. Brent Farrell, F19, Hus 16. Pete Feldman, F137, Hon 17. Zack Dodson, F320P, Hon 18. Paul Krause, F7, KTM 19. Brian Killian, F128, Hon 20. Jeff Meek, F31, Hon 21. Travis Livingston, F314P, KTM 22. Kent Watson, F156, Hon 23. Richard Lancaster, F140, Hon 24. Cole Townsend, F147, Hon 25. Mark Tilley, F160, Hon 4Stk Int 1. Kyle Griffith, F139, Hon 2. Kyle Jones, F126, Hon 3. Todd Snider, F123, Yam 4. Mick Elsberry, F321P, Yam 5. Brad Goolsby, F20, Yam 6. Lance White, F47, Yam 7. Lindsay Wadsworth, F311P, Yam 8. D.J. McGhee, F168, KTM 9. Steven Thompson, F10, Hon 10. Kenny Caverhill, F171, Yam 11. Dusty Lunde, F50, Yam 12. Chad Dodson, F142, Hon 13. Jacob Bonnett, F28, Yam 14. Brad Watson, F39, Hon 15. John Spar, F162, Hon 16. Jason Lighthart, F161, KTM 17. Lance Horton, F318P, Hon 18. Scott Atchison, F169, Hon 19. Andrew Herring, F144, Yam 20. Nicholas Balderas, F14, Yam 21. Colin Doyle, F305P, KTM 4Stk Nov 1. Robbie Goolsby, F135, Yam 2. Daniel Newkirk, F81, Yam 3. Eric Wetzel, F130, Hon 4. Beau Briggs, F70, Yam 5. Bob Briggs, F121, Hon 6. Bryan Norman, F15, Hon 7. Jerry Evans, F304P, Hon 8. Ron Shipe, F44, Yam 9. Jake Stubblefield, F151, Yam 10. Kirt Brooks, F30, KTM 11. Garrett Gesselman, F148, Yam 12. Evan McKeirnan, F54, Hon 13. Randy Duke, F60, Suz 14. Ethan Flores, F166, Kaw 15. Robert Henry, F310P, Yam 16. Dewayne Wilson, F26, Hon 17. Rod Peyron, F155, KTM 18. McClane Hill, F319P, Yam 19. Joel Rode, F313P, Yam 20. Jack Gilliam, F301P, Hon 21. Matt Jeckell, F158P, Hon 22. Mike Colsell, F307P, Yam 23. Michael Burleson, F133, Hon 24. Rick Kanatzar, F107, Hon 25. Matt Lewis, F49, KTM 26. Mark Ginder, F316P, Hon 27. Rob Cox, F83, Yam 28. Michael Updegraff, F312P, Yam 29. Cory Davis, F164, Yam 30. Robbie Thompson, F115, Hon 31. Kyle Ankney, F89, Hon 4Stk Beg 1. Robert Hale, F159, Yam 2. Mike Van Newkirk, F167, Hon 3. Norman Rainey, F157, Hon 4. John Walker, F303P, Hon 5. Matt Melton, F141, Yam 6. Nicklaus Ortlieb, F143, KTM 7. Steve Parsons, F153, Yam 8. Alex Bausch, F165, Yam 9. Cody Stauffer, F131, Yam 10. Brian Chatterton, F118, Yam 11. Jeremy Black, F125, Hon 12. Jason VanBurg, F149, Yam 13. Chuck Voliva, F302P, Hon 14. Brent Binkley, F145, Yam 201-250 Exp 1. Bobby Bonds, X107, Kaw 2. Brent Harden, X3, KTM 3. Ty Renshaw, X7, Yam 4. Ryan Abbatoye, X12, Kaw 5. Brad Daugherty, X195, Suz 6. Matt Eddy, X360P, Yam 7. Nick Sweany, X359P, Gas 8. Jeremy Ferro, X108, Kaw 9. Mathew Henderson, X5, Kaw 10. Brett Saunders, X362P, Yam 11. Luke Dodson, X10, Suz 12. Mike Hastings, X364P, KTM 201-250 Int 1. Michael Bunyea, X135, Suz 2. Andy Vandenberg, X102, Hon 3. Kris Nelson, X119, Kaw 4. Chris Dvoracek, X137, Hon 5. Matt Sales, X29, Kaw 6. Jeff Maginn, X121, Hon 7. Dawn Benton, X361P, Hon 8. Paul McKinney, X365P, KTM 9. Matthew Zang, X352P, Yam 10. Chris Hernandez, X100, KTM 11. Brian Benton, X357P, Hon 12. Brad Price, X135, Yam 13. Chris Berry, X351P, Yam 14. Kevin Bentley, X140, Hon 201-250 Nov 1. Kameron Burger, X111, Suz 2. Jerry Jetton Jr., X115, Suz 3. Clint Van Eps, X120, Hon 4. Dave Arnold, X118, Hon 5. Patrick Healy, X113, Yam 6. Ryan Hauser, X63, Hon 7. Josh Jackson, X54, Yam 8. Robert Springer, X356P, Yam 9. Darren Parsons, X74, Yam 10. Chris Holmes, X353P, Kaw 11. Brent Turell, X354P, Yam 12. Michael Hastings Jr., X131, KTM 13. Joseph Lemon, X39, Kaw 201-250 Beg 1. Ryan Oldham, X76, Yam 2. James Donnelly, X105, Yam 3. Christopher Schmidt, X64, Hon 4. Bryce Hayes, X104 5. Shayne Skove, X114, Yam 6. Gabriel Siapin, X67, Yam 7. Blake Horton, X73, Yam 8. David Prince, X101, Suz 9. Mathew Polm, X110, Kaw 10. John Sneddon, X358P, KTM 11. James Maclennan, X134, Yam 12. Jon King, X355P, Yam 13. Jay Carpenter, X112, Hon 14. Alan Ruiz, X116, Yam 15. Chris Barger, X153, Yam DualSport Int 1. Steve Grangetto, P6P, Hon 2. Tom Marshall, P1P, Yam DualSport Nov 1. Randy Snodgrass, P5P, Suz 2. Craig Matterson, P3P, KTM 3. Jeff Sneddon, P8P, Hon

RACE 11 - 30+ Nov/Beg
TOP TEN 1. Jerry Evans 2. Brent Ortlieb 3. Anthony Smetoma 4. Zen Todd 5. R.K. Field 6. Michael Beck 7. Andrew Gaiger 8. Josh Possell 9. Ed Patterson 10. Kirt Campbell
30+ Open Nov 1. Jerry Evans, V152, Hon 2. Brent Ortlieb, V85, KTM 3. Anthony Smetona, V66, Hon 4. Zen Todd, V162, Hon 5. Josh Possell, V14, Hon 6. Kirt Campbell, V148, KTM 7. Brian Wofford, V40, Yam 8. William Bayless, V31, Yam 9. Keith Mittermeier, V305P, Hon 10. Daniel Lorenze, V309P, Yam 11. J.D. Lavancil, V306P, Suz 12. Michael Smith, V72, Yam 13. Nick Montoya, V33, Yam 14. William Chapman, V77, Yam 15. Barry Oakes, V61, KTM 16. Gene Schelest, V74, Yam 17. Brian Bumgarner, V60, Hon 18. Patrick Coulter, V147, KTM 19. Mark Anderson, V29, Hon 20. Ben Geissel, V169, KTM 21. David Burroughs, V311P, KTM 22. JOhn Montegna, V58, KTM 23. Jeff Vance, V307P, KTM 24. Tim Morgan, V51, Kaw 25. Dana Henke, V93, KTM 26. Brian Mussetter, V78, KTM 27. James Bina, V154, Hon 28. Chas Fisher, V302P, KTM 29. Eric Loiacano, V96, Hon 30. Dwayne Kitchen, V163, Yam 31. Scott Mitchell, V308P, KTM 32. Lou Ornelas, V304P, KTM 33. Juan Rodriguez, V116, Hon 34. Carey Gentry, V146, Kaw 35. Glenn Scoby, V157, Hon 30+ Open Beg 1. Ron Bailey, V145, Hon 2. Chuck Voliva, V303P, Hon 3. John Walker, V98, Hon 4. Craig Matterson, V301P, KTM 5. Jason Furnish, V95, KTM 6. Jim Williams, V155, Yam 7. Gary Drew, V139, Hon 8. James Mackey, V151, Hon 9. Brad Hallford, V107, Hon 10. Scott Cox, V159, Yam 11. Gregg Doyle, V300P, Hon 12. Troy Hart, V141, Hon 13. Kevin Carroll, V161, Hon 14. Rodney Roach, V167, KTM 15. Steve Hughes Jr., V168, Yam 16. Mike Schiada, V126, Hon 17. Andrew Davis, V111, Yam 30+ 250 Nov 1. R.K. Field, G100, Suz 2. Michael Beck, G96, Yam 3. Andrew Gaiger, G10, Hon 4. Ed Patterson, G88, Hon 5. Adam Vaughn, G95, Kaw 6. Doug Forsyth, G83, KTM 7. Brian Jessop, G50, Yam 8. Dan Dalton, G28, Yam 9. Roger Curry, G49, Suz 10. Scott Grodewald, G91, Yam 11. Sean Harrington, G87, Yam 12. Eric Vargo, G61, Yam 30+ 250 Beg 1. Darrin Mason, G84, Yam 2. Anthony Felix, G86, Yam 3. John Barger, G93, Yam 4. John Audiss, G81, Hon 5. Dan Arcese, G99, Yam 6. Steve Lorenze, G351P, Yam 7. Larry Killian, G90, Hon

RACE 12 - 30+ Int/Exp
TOP TEN 1. Ty Davis 2. Johnny Campbell 3. Rick Daniel 4. Rick O’Donnell 5. Dave Ondas 6. Sean Bradley 7. Paul Krause 8. Pete Feldman 9. Tony Bienert 10. Brent Farrell
30+ Open Exp 1. Ty Davis, V165, Yam 2. Johnny Campbell, V1, Hon 3. Rick Daniel, V3, KTM 4. Rick O’Donnell, V5, Hon 5. Dave Ondas, V140, Yam 6. Paul Krause, V2, KTM 7. Craig Hunter, V164, Hus 8. Fred Hatch, V15, Yam 9. Gary LaCharite, V41, KTM 10. Mike Garvin, V37, KTM 30+ Open Int 1. Tony Bienert, V20, Hon 2. Brian Campbell, V18, KTM 3. Jason Nye, V17, Yam 4. Darrell Melton, V307P, Yam 5. Kirt Cothran, V16, Yam 6. Bill Cotton, V26, KTM 7. Brian Mitchell, V300P, Hon 8. Mike French, V302P, KTM 9. Matt Dickinson, V170, Yam 10. Tim Brewster, V138, Hon 11. Gary King, V305P, KTM 12. Brian Jones, V303P, Hon 13. Curt Yaney, V306P, KTM 30+ 250 Exp 1. Sean Bradley, G2, Yam 2. Pete Feldman, G7, Hon 3. Brent Farrell, G98, Hus 4. Dal Trubey, G32, Kaw 5. William Kent, G5, Hon 6. Eric Sedor, G351P, Yam 30+ 250 Int 1. Darin Layton, G92, Yam 2. Ronnie Smith, G94, Hon 3. Chris Berry, G166, Yam 4. Mark Connell, G11, Suz 5. James Furnish, G80, Yam 6. Kevin Bentley, G14, Hon 7. Jacob Hulsebus, G85, Yam 8. Matt Morgan, G89, Suz

RACE 13 - OPEN/200
TOP TEN 1. Mark Tilley 2. Kurt Caselli 3. Bobby Bonds 4. Steve Hengeveld 5. Nicholas Burson 6. Brent Harden 7. Quinn Cody 8. Bob Roberts 9. Kendall Norman 10. Ryan McIntyre
251-Open Exp 1. Mark Tilley, N60, Hon 2. Kurt Caselli, N9, KTM 3. Steve Hengeveld, N1, Hon 4. Brent Harden, N43, KTM 5. Quinn Cody, N50, Hon 6. Bob Roberts, N98, Yam 7. Paul Krause, N6, KTM 8. Ryan Abbatoye, N213P, Kaw 9. Christopher Sa, N214P, Hon 10. Jeff Clement, N40, KTM 11. Matt Kearney, N205P, Yam 12. Zack Dodson, N47, Hon 13. Rick Carlisle, N211P, KTM 251-Open Int 1. Matthew Zang, N200P 2. Tim Brewster, N3, Hon 3. Jared Webster, N210P, Yam 4. Will Lighthart, N2, KTM 5. Jason Jernigan, N71, Hon 6. JOhn Copeland, N204P, Yam 251-Open Nov 1. Bryan Norman, N212P, Hon 2. Patrick Healy, N206P, Yam 3. Joe Ostenn Jr., N48, Hon 4. David Burroughs, N47, KTM 5. Mark Henry, N75, KTM 6. Peter Grote, N21, Hon 7. Tom Kirkmeyer, N202P, Kaw 8. Chris Yaney, N209P, KTM 9. Robbie Thompson, N45, Hon 10. Garrett Gesselman, N203P, Yam 251-Open Beg 1. Scott Murphy, N49, Hon 0-200 Exp 1. Bobby Bonds, C302P, Kaw 2. Nicholas Burson, C22, Kaw 3. Kendall Norman, C3, Hon 4. Ryan McIntyre, C8, Yam 5. Brett Saunders, C100, Yam 6. Justin Lewis, C5, Kaw 7. Nick Sweany, C118, Gas 8. Justin Weeks, C9, Yam 9. Jeff Dillon, C7, Kaw 10. Craig Simpson, C304P, KTM 11. Cameron Kearney, C309P, Yam 0-200 Int 1. Adam Lane, C102, Suz 2. Kris Nelson, C307P, KTM 3. Jeff Trulove, C10, Yam 4. Mason Partain, C19, KTM 5. Josh Hagey, C12, Hus 6. Chris Dvoracek, C37, Hon 7. David Robertson, C35, Yam 8. Rhyan Marshall, C14, KTM 9. Matthew Sears, C28, Kaw 10. Jeff Maginn, C11, Hon 11. Evan Rigg, C57, Hon 0-200 Nov 1. Bradley Forsyth, C30, Yam 2. Tyler Jernigan, C112, Yam 3. Cory Evenson, C61, KTM 4. Scott Slater, C23, Kaw 5. Cody Carling, C48, Suz 6. Lee Fulmer, C45, Yam 7. Clay Miller, C109P, Hon 8. Kevin Sweet, C120, Kaw 9. Brad Nipper, C77, KTM 10. Chad McClellan, C50, Yam 11. Michael Fox, C46, Hon 12. Erik Thompson, C310P, Kaw 13. Nik Abele, C104, Hon 14. Michael Hastings Jr., C31, KTM 15. Tom McElhenney, C41, Hon 16. Kane Cook, C303P, Kaw 17. Kandice Kirkmeyer, C301P, Yam 0-200 Beg 1. Brian Nelson, C311P, Suz 2. Lane Morrison, C114, Yam 3. Steve Dillon, C312P, Kaw 4. Jeremiah Watson, C300P, Suz 5. Jared Conrad, C306P, KTM 6. Ryan Haddock, C67, Kaw 7. Luke Beere, C66, Hon 8. Daniel Oldham, C107, Hon 9. Garred Oldham, C103, KTM 10. Brandon King, C105, Yam 11. Joseph Spears, C111, Yam 12. Brad Zinner, C106, Yam 13. Jeff Hause, C113, Hon 14. Dustin Miller, C108, Hon


MDR - Corky McMillin Superstition Series
Fud 200

February 21, 2004 • Plaster City East

BY BOB BASILE

T he 2004 Corky McMillin
Superstition
Championship Series got
off to a great start Saturday February 21st. at Plaster City East. The Mojave Desert Racing sanctioned event showed an increase in entries of almost 30% this year. The series has been growing steadily for the past two years, and continues to be one of the best “grass roots” off road racing series in California. Over the past twenty years the series has produced many off road champions, and 2003 was no exception. Brian Ickler of Poway was named SCORE Rookie of the Year, and National Speed Sport News named him as one of the bright up and coming stars of off road racing.
The “Fud 200”, the old FRT 200, was renamed in memory of the late series founder Otis “Fud” Fudpucker. The first car off the line on Saturday was the Class 1 of Shawn McCallum from Imperial, followed by the Class 10’s of Steve Mamer of Brawley and Jimmy Slaughter from San Diego. McCallum led the first lap by a slight eight seconds over Mamer, Slaughter was third and Jeff Norton from El Cajon was fourth in his Class 8 truck. McCallum broke on lap two and Slaughter took over the lead followed by Mamer and Norton. Slaughter and Mamer would swap the lead over the next three laps with Mamer taking the lead for good on lap five as Slaughter broke on lap four. Norton pushed his truck to second overall where he would finish ahead of third overall Billy Skinner of El Centro the Class 1600 buggy winner.
Class 900 would have a close race in the early stages as at one point three of the five starters were at the start/finish together. Matt Arnold from San Diego would go on to win the class by 50 minutes over Jose Victoria of Chula Vista. Other class winners included Dave Ahles of San Diego in Class 725, Rick Sanchez of Calexico Class 1300, David Santa Cruz of Yuma Class 1450.
Complete lap time results can be found on the web site mdrracing.com. For more information on upcoming races in the 2004 Corky McMillin Superstition Championship Series check out the Coming Events in this issue.

RESULTS
28 Entries, 20 Starters, 10 Finishers
Class 725 1. Dave Ahles, 744 Class 800 1. Jeff Norton, 801 Class 900 1. Matt Arnold, 975, Jose Victoria, 908 Class 10 1. Steve Mamer, 1002 Class 1300 1. Rick Sanchez, 1377 Class 1400 1. David Santa Cruz, 1454 2. James Ederer, 1468 Class 1600 1. Billy Skinner, 1622 2. Joe Laff, 1604


S.N.O.R.E.
Avi 250

February 14-15, 2004 • Laughlin NV

CLASS 1 1. Todd Jergenson, 1560 2. Jim Temple, 1573 3. Mike Tieman, 810 3. John Gould, 119 CLASS 10 1. Brian Freemal, 1047 2. Mike Gaughan Jr. 1088 3. Bill Dickton, 1097 4. MIke Campbell, 1044 5. Bryan Freeman, 1011 6. TJ Flores, 1077 7. Corey Cook, 1206 Class 1/2 1600 1. Rob MacCachren, 1610 2. Brian Burgess, 1699 3. Garit Wallace, 1604 4. Cody Freeman, 1614 5. Chad Shupp, 1677 6. Jeremy Harmon, 1690 7. Brad Inch, 1601 8. Aaron Hawley, 1624 9. Michael Duenas, 1666 10. Nic Lyon, 1609 CLASS 9 1. Rick Pool, 906 2. Corey Torres, 989 3. Brandon Hughes, 910 4. Cody Rash, 990 5. Ron Rash, 973 6. Andy Disner, 914 7. Clint Braun, 935 8. Steve Johnson, 954 9. George de Sousa Dias, 904 10. Jim Neal, 919 Class 5/1600 1. Brent Shermak, 558 2. Dane Crawford, 550 3. Laine Knecht, 565 4. Jasper Dyer, 584 5. Mike Ault, 577 HEAVY METAL 1. Monte Tibbetts, 855 2. Rick Harrah, 1217 3. John Phegley, 811 4. Adam Dafner, 822 5. Greg Becker, 8013 6. Eric Gremm, 815 MINI METAL 1. Jeff White, 7011 2. Toby Kalkowski, 722 3. Tom Giordano, 7115 UNLIMITED SPORTSMAN 1. Jeremy Gubler, 92 2. Tom Hood, 26 SPORTSMAN BUGGY 1. Bill Shapley, 80 2. Orlo Cox Jr., 61 3. Don Wall, 77 4. Charles Thomton, 4 5. Kevin Powers, 73 6. Courtney Collins, 67 7. Chris Deloe, 60 SPORTSMAN TRUCK 1. Pete Clans, 1811 2. Rob MacCachren, 7310


Sidewinders Motorsports
Desert Scrambles

March 13, 2004 • Plaster City West
MOTORCYCLES
Vet 1. Jason Smith, Hon, Murrieta 2. Pete Andrassy, Hon, Poway 3. Mark Baker, KTM, La Mesa 4. Bob Stuhler, Hon, Santee 5. Troy Wright, Hon, Oceanside 6. Cliff Herzog, Hon, Calexico 7. Collin Corrigan, Kaw, La Mesa 8. Troy Archer, Yam, San Diego Senior 1. Steve Fenton, Hon, Descanso 2. Jerry Jones, Yam, Alpine 3. Doug Forsyth, KTM, Fountain Valley 4. Richard Litten, Hon, San Diego 5. Larry Kite, KTM, Poway 6. Bob Zullo, Yam, Lakeside 7. Charles Overklift, Yam, San Diego 8. Tim Frederick, Kaw, El Cajon 9. Avery E. Moler, KTM, El Centro Super Sr 1. Warren Marley, Hon El Cajon 2. Jimmy Ray Smith, Kaw, Mission Viejo 3. Chris Whaley, KTM, Gilbert AZ 4. Tom Madlem, Hon, Winchester Women 1. Christi Evers, Hon, Warner Springs 2. April Wright, Suz, Oceanside 0-200 1. Ray Schooley Jr, Yam, Poway 2. Cameron Corfman, KTM, El Centro 3. Robert Vegter, Yam, Escondido 201-250 1. Eric Carnes, Yam, Imperial 4-Stroke 1. Dustin Stewart, Hon Jamul 2. Steve Carver, Hon, Lakeside 3. Ben Engebretsen, KTM, El Cajon 4. Nick Praytor, Hon, Fallbrook 5. Thomas Dyer, Hon, San Diego 6. Sammy Sanchez, Hon, Campo 7. Randy Whittenberg, Yam, San Diego 8. Mike Miller, Yam, Chula Vista 9. Jason Miyamoto, San Diego 251-Open 1. Cory Brewer, Yam, El Cajon 2. Chad Slade, KTM, Ramona 3. Brian Leigh, Hon, Jamul

ATV’s
201-250 Q 1. Michael McGhee, Hon, Lakeside 2. Brianna Mancillas, Hon, Chula Vista 251-Open Q 1. Danny Prather, Bom, Ramona 2. Mike Johnson, Suz, San Diego 3. Erik Ridens, Hon, San Diego 4. Ray Schooley, Bom, Poway 5. Brett Callen, Hon, Lakeside 6. Jason Merriman, Hon, Alpine 7. Phil Leonard, Yam, Escondido 8. Cody Merriman, Hon, Alpine 9. Steven Luker, El Centro 10. Carlos Mancillas, Hon, Chula Vista

YOUTH MINIS OVERALL
1. Kyle Corfman, Hon, El Centro 2. Tyler Dimond, Yam, Santee 3. Troy Archer, KTM, San Diego 4. Mikey Cuff, Jr , Yam, Ocotillo 5, Sydney Carver, Dinu, Lakeside 6. Daren Cuff , Yam, Ocotillo 7. Jackie Carver, KTM, Lakeside 8. Justin Carnes, Hon, Imperial


A.M.A. District 38
Fab 4

Championship, Round 1

February 21, 2004, Superstition OHV Area

It was the story of the teacher and
the student. Well not quite, but it
was the wiser senior desert racer
teaming up with the exuberant youth to take the Overall win and 1st Team in Round One of the AMA District 38 FAB4 Championship Series.
Senior class rider Bill McNeer, Imperial, and 17-year-old Bobby Kirby, El Centro, finished 27 seconds ahead of the Vet class team of Pete Andrassy, Poway, and Cliff Matlock, El Cajon, for the win.
Kirby started the race and got off to a bad start when he couldn’t get his bike kicked over. “Off the start, I have a normal start routine,” said Kirby. “My kick starter locked up halfway and I had to start it all over again. I was about 14th off the line and had to work my way up.”
Another young rider, 17-year-old Corey Brewer of El Cajon, shot off the line, took the hole shot and led the race by 10 minutes per lap for three laps until a piece of wire got wrapped up on his rear wheel, shredding it on the fourth lap. Andrassy and Matlock led going into the last lap but Kirby kicked it into high gear and caught them 10 miles out of the finish to take the checkered flag.
“We didn’t have any problems…had good pits and a real clean race,” Kirby said, crediting his sponsors US Food Service, Threat Racing, and Precision Concepts. “Bill (McNeer) and my dad have taught me a lot about riding in rough terrain and it helped. He (McNeer) is still fast. I needed a fast partner for this race and my dad called him up and he came out of retirement for this one. If it weren’t for him I wouldn’t have been able to catch Matlock. Bill reeled him in on the fourth lap which allowed me to catch him on the last lap.”
Kirby took first 4-Stroke Expert in D38 and McNeer claimed first Senior Expert.
Senior class rider Jerry Jones of Alpine took the win in the Ironman class five minutes ahead of Lakeside’s Steve Carver. Jones took first Senior Amateur and third overall in D38 and fourth overall in the FAB4 Series. Carver was second 4-Stroke Expert in D38 and fifth overall in the FAB4 Series.
Women’s Class rider Christi Evers blew an engine after one lap and came in to lend a hand at home check. While marking the cards she noticed that Vet Amateur, Bob Stuhler, had a bloody nose. She asked what happened and he replied, “Oh that happened on the first lap.” He took a tumble on the first lap that left him with the bloody nose.
In his first race out, Vet Expert, Jason Smith, misjudged the length of the laps and ran out of gas on lap four. When word reached his pit crew, they took him out some gas. He finished 8th overall , 1st Vet Expert and 3rd Ironman in the FAB4 Series.
With a nice showing of quads at the event, requests were made by several riders that the Expert class be permitted to start with the Expert bikes on the first line. Quad Class Steward, Ray Schooley, approached Mike Cuff, the event referee (and president of Sidewinders Motorsports) with the request.
With input from club officials and quad class participants, Cuff granted the request and the Expert Quad riders were set on the first start line with the Expert motorcycle riders. The request was validated as the quads pressured the motorcycles for top ten overall spots in Round 1 of the AMA District 38 FAB4 Championship Series held on Saturday, February 21, at the Superstition OHV Area near Ocotillo.
After the first lap, the two quad teams of Greg Row/Danny Prather and Allen White/Wayne Matlock came through fourth and fifth overall respectively with Matlock edging out Row, banging bars all the way. For two laps, they were never more than a second apart, back and forth, when the White/Matlock team blew a rear shock and ran out of gas. Prather and Row went on for Quad class win and third overall. White and Matlock finished 22nd overall.
Prather and Row, riding a Bombardier, 650DS had virtually a clean run with only one flat tire. “I saw a friend out by Huff Road where the course came out, “ Prather said. “I told him that I had a left rear flat and he radioed ahead and let my pit crew know.”
It looked like a NASCAR pit with his crew swarming the quad as they changed the tire with a battery powered impact that had the lug nuts on and off in seconds with precision timing. Prather was in and out of the pits and back on course in seconds.
“The first lap Wayne (Matlock) and I were dicing it up back and forth at least six times,” said Row. “We pretty much glued to each other for a few laps.”
“ We’ll be back for more races, this was really fun,” said Prathor. “Starting on first row was good idea for expert quads. We are going to do the whole series.”
The first half was rough and technical and the run behind Superstition was whooped out and nasty. Once we got through mountains opened up and had a good run over there, some real high speed, and some tight sand washes that were fun.
“It was well marked with danger areas through there. Other organizations have the same thing and it’s good to have for safety. Especially when you don’t prerun and you have to trust the down arrows.”

4-Stroke Exp 1. Steve Carver, Hon, Lakeside 2. Dustin Stewart, Hon, Jamul Vet Exp 1. Jason Smith, Hon, Murrieta Open 1. Ray Schooley, Jr., Yam, Poway Senior Am 1. Jerry Jones, Yam, Alpine 2. Larry Kite, KTM, Poway Super Sr. Exp 1. Chris Whaley, Hon, Warner Springs Open Quad Exp 1. Rob Niemela, Hon, El Cajon 2. Ray Schooley, Bom, Poway Novice 1. Jack Simpson, Yam, Mission Viejo
Round One Fab4 Team Series Results
4 Stroke Exp 1. Bobby Kirby, Hon, El Centro, Bill McNeer, Hon, Imperial 2. Craig Jones, Yam, Lakeside, Kevin Wilson, Yam, Lakeside 4 Stroke Am: 1. Michael Miller, Yam, Chula Vista, Randy Whittenberg, Yam, San Diego, Vet Exp 1. Pete Andrassy, Hon, Poway, Cliff Matlock, Hon, El Cajon Vet Nov 1. Cliff Herzog, Hon, Calexico, Andy Gast, San Marcos Open 1. Tim Frederick, Kaw, El Cajon, Chad Slade, Kaw, Ramona Senior Exp 1. Dean Dlouhy, Yam, Santee, Ron Neidhardt, Hon, El Cajon, Senior Am 1. Richard S. Litten, Hon, San Diego, Troy Archer, Hon, San Diego, Open Quad Exp 1. Greg Row, Bom, Spring Valley, Danny Prather, Bom, Ramona 2. Anthony Baker, Bom, El Cajon, Ray Schooley, Bom, Poway. 3. Allen White, Suz, San Diego, Wayne Matlock, Suz, Lakeside
Hare Scrambles District 38 Results
4-Stroke Exp 1. Bobby Kirby, Hon, El Centro. 2. Steve Carver, Hon, Lakeside 3. Craig Jones, Yam, Lakeside, Kevin Wilson, Yam, Lakeside 4. Dustin Stewart, Hon, Jamul 4-Stroke Am 1. Nick Praytor, Hon, Fallbrook 2. Kevin Wilson, Yam, Lakeside. 3. Michael Miller, Yam, Chula Vista, Randy Whittenberg, Yam, San Diego 4-Stroke Nov 1. Jason Mlyamoto, Hon, San Diego 4-Stroke Beg 1. Douglas Hawke, Suz, El Cajon Vet Exp 1. Jason Smith, Hon, Murrieta 2. Dewey Belew, Hon, Imperial, Joey Lane, KTM, Lakeside Vet Am 1. Bob Stuhler, Hon, Santee 2.Mark Baker, KTM, La Mesa Vet Nov 1. Cliff Herzog, Hon, Calexico, Andy Gast, Hon, San Marcos 0-200 Am 1. Ray Schooley, Jr. Yam, Poway, Open Am 1. Tim Frederick, Kaw, El Cajon, Chad Slade, Kaw, Ramona Senior Exp 1. Bill McNeer, Imperial Senior Am 1. Jerry Jones, Yam, Alpine. 2.Richard S. Litten, Hon, San Diego, Troy Archer, Hon, San Diego 3. Larry Kite, KTM, Poway Super Sr Exp 1.Chris Whaley, KTM, Gilbert AZ Open Quad Exp 1. Rob Niemela, Hon, El Cajon 2. Anthony Baker, Bom, El Cajon, Ray Schooley, Bom, Poway 4. Wayne Matlock, Suz, Lakeside Open Quad Am 1. Brett Callen, Hon, Lakeside
Hare Scrambles Overall Results (Fab4 & D38)
Overall: 1. Bobby Kirby, Bill McNeer; 2. Pete Andrassy, Cliff Matlock 3. Greg Row, Danny Prather 4. Jerry Jones 5.Steve Carver 6.TimFrederick, Chad Slade 7. Nick Praytor 8. Jason Smith 9. Craig Jones, Kevin Wilson 10.Ray Schooley, Jr.